Որոնել ըստ VIN / Frame, ապրանքանիշի, մոդելի, մեքենայի տեսակի, միավորի անվանման կամ ցանկացած յուղի հոդվածի համարի.
Լիովին սինթետիկ շարժիչային յուղ 4-տակտային մոտոցիկլետների շարժիչների համար, հատուկ մշակված մրցարշավային ռեժիմներում շահագործման համար՝ օգտագործելով USVO® և CleanSynto® տեխնոլոգիաները
SAE: 15W-50
API: SN
Անալոգներ OEM:
Yamaha YMD650410101, Yamaha YMD650410102, Yamaha YMD650410103, Yamaha YMD650416001, Yamaha YMD650416002, Yamalube YMD650120100, Yamalube YMD650120101, Yamalube YMD650120102, Yamalube YMD650120103, Yamalube YMD650120104, Yamalube YMD650120105, Yamalube YMD650120402, Yamalube YMD650122081, Yamalube YMD650122082, Yamalube YMD650122083, Yamalube YMD650126000, Yamalube YMD650126000, Yamalube YMD650126001, Yamalube YMD650126002, Yamalube YMD650126003
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Լիովին սինթետիկ շարժիչային յուղ 4-տակտային մոտոցիկլետների շարժիչների համար, հատուկ մշակված մրցարշավային ռեժիմներում շահագործման համար՝ օգտագործելով USVO® և CleanSynto® տեխնոլոգիաները
RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 15W-50-ը լիովին սինթետիկ շարժիչային յուղ է 4-տակտային մոտոցիկլետների շարժիչների համար, հատուկ մշակված մրցարշավային ռեժիմներում շահագործման համար՝ օգտագործելով USVO® և CleanSynto® տեխնոլոգիաները։ Արտադրանքը մշակված է 100% PAO հիմնային յուղի և բարդ եթերների հիման վրա և, հետևաբար, Գերմանիայի օրենսդրությանը համապատասխան, դասվում է «լիովին սինթետիկ» տիպի արտադրանքների շարքին։ RAVENOL-ի նոր մրցարշավային տեխնոլոգիայի վրա հիմնված հատուկ բաղադրատոմսի շնորհիվ ձեռք է բերվում շարժիչի, փոխանցման տուփի և կցորդի աշխատանքի իդեալական համադրություն։ PAO-ի և եթերների հիման վրա լիովին սինթետիկ հիմնային յուղերի գերազանց հատկությունները ապահովում են առավելագույն արտադրողականություն և մաշվածությունից հուսալի պաշտպանություն։
Մոտոցիկլետային յուղ, որը կարելի է օգտագործել ինչպես մրցարշավներում, այնպես էլ սովորական շահագործման պայմաններում (քաղաքային ռեժիմ)։ «Սառը» գործարկման ժամանակ գերազանց բնութագրերը ապահովում են քսման օպտիմալ հուսալիություն։ Վառելիքի զգալի խնայողության շնորհիվ RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 15W-50-ը նպաստում է շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը՝ շրջակա միջավայր վնասակար արտանետումների կրճատման հաշվին։
Իդեալական լիովին սինթետիկ մոտոցիկլետային յուղ գերհզոր 4-տակտային շարժիչների համար։ Բաղադրատոմսը երաշխավորում է շարժիչի բոլոր բաղադրիչների առավելագույն պաշտպանություն։ RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 15W-50-ը հեշտացնում է փոխանցումների փոխարկումը, այնպես որ փոխանցումները միանում և փոխարկվում են ճշգրիտ, հանգիստ և սահուն։ Արտադրանքի արդյունավետությունը դրսևորվում է շարժիչի քսման կրիտիկական հանգույցների շատ ցածր շփման մեջ՝ առավելագույն հզորությունը պահպանելու պայմաններում։ RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 15W-50-ը կարելի է օգտագործել ինչպես քաղաքային ճանապարհներին, այնպես էլ մրցարշավային ուղու վրա։
Բավարարում է պահանջները՝ APRILIA, BMW, DUCATI, HONDA, KAWASAKI, MOTO-GUZZI, SUZUKI, TRIUMPH, YAMAHA
Racing 4-T Motobike SAE 15W-50-ի կիրառումը ապահովում է՝
- Պաշտպանություն մաշվածությունից
- Բարձր ջերմաստիճանային կայունություն, բարձր մածուցիկության ինդեքս
- Նստվածքի բացակայություն այրման խցերում մխոցային օղակների և փականների գոտում
- Անթերի շարժիչի մաքրություն
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 4T |
4T
|
||
| Առաջարկություններ | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Ցածր ջերմաստիճանի հոսող մածուցիկությունը (MRV) -25°C-ում | 9100 | ASTM D4684 |
9100
ASTM D4684
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 15W-50 |
15W-50
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| JASO | MA2 |
MA2
|
||
| Համապատասխանում է | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 852 | EN ISO 12185 |
852
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-կանաչ | տեսողական |
դեղին-կանաչ
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 18.1 | DIN 51659-2 |
18.1
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 121.2 | DIN 51659-2 |
121.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 167 | DIN ISO 2909 |
167
DIN ISO 2909
|
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -20°C-ում | 4950 | ASTM D5293 |
4950
-20°C-ում
ASTM D5293
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 4.7 | ASTM D5800 |
4.7
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 248 | DIN EN ISO 2592 |
248
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 7.5 | ASTM D2896 |
7.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 0.84 | DIN 51575 |
0.84
%wt.
DIN 51575
|
RAVENOL RFS Racing Formel Sport 15W-50 – ամբողջովին սինթետիկ, բարձր լեգիրված, հեշտահոս մրցարշավային շարժիչային յուղ՝ էսթերների և պոլիալֆաօլեֆինների խառնուրդի հիման վրա։ Նախատեսված է ժամանակակից բենզինային շարժիչներով ավտոմեքենաների համար, որոնք մասնակցում են ավտոմրցարշավներին ծանր պայմաններում։
SAE: 15W-50
Անալոգներ OEM:
Subaru ST98050ST020, Subaru ST98050ST020
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1142105-020
Ծավալը:
20 լ, ecobox
վաճառողի կոդը:
1142105-B20
Ծավալը:
60 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1142105-D60
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1142105-208
Ծավալը:
208 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1142105-D28
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1142105-700
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1142105-060
RAVENOL RFS Racing Formel Sport 15W-50 – ամբողջովին սինթետիկ, բարձր լեգիրված, հեշտահոս մրցարշավային շարժիչային յուղ՝ էսթերների և պոլիալֆաօլեֆինների խառնուրդի հիման վրա։ Նախատեսված է ժամանակակից բենզինային շարժիչներով ավտոմեքենաների համար, որոնք մասնակցում են ավտոմրցարշավներին ծանր պայմաններում։
Շնորհիվ բարձր մածուցիկության ինդեքսի, լավ կտրվածքային կայունության և հատուկ ընտրված հավելանյութերի համալիրի, որը պարունակում է վոլֆրամ, մրցարշավային յուղը RAVENOL RFS Racing Formel Sport 15W-50 հիանալի դրսևորում է իրեն սպորտային ռեժիմով շահագործման ժամանակ։
Վոլֆրամի հատկությունները զգալիորեն հարթեցնում են շարժիչի մակերևույթի կառուցվածքը՝ դրանով իսկ նվազեցնելով շփումը և մաշվածությունը և զգալիորեն բարելավելով մեխանիկական արդյունավետությունը՝ ապահովելով պաշտպանություն կոռոզիայից (օքսիդացումից) և փրփրագոյացումից։
RAVENOL RFS SAE 15W-50 մրցարշավային յուղի կիրառումը ապահովում է՝
- Վառելիքի տնտեսում մասնակի և ամբողջական ծանրաբեռնվածության դեպքում
- Ցածր կորուստներ գոլորշիացման ժամանակ
- Կայուն մածուցիկության բնութագրեր
- Գերազանց բնութագրեր սառը գործարկման ժամանակ
- Յուղային թաղանթի կայունություն շատ բարձր ջերմաստիճաններում
- Գերազանց լվացող և ցրող հատկություններ
- Պաշտպանություն մաշվածությունից, կոռոզիայից և փրփրագոյացումից
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Կիրառման տարածք | Opel Motorsport |
Opel Motorsport
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 15W-50 |
15W-50
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| Փորձարկված գործընկերների կողմից | Nürburgring |
Nürburgring
|
||
| Գործընկերների կողմից առաջարկված | Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher |
Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 856 | EN ISO 12185 |
856
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-շագանակագույն | տեսողական |
դեղին-շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 18 | DIN 51659-2 |
18
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 120.3 | DIN 51659-2 |
120.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| HTHS մածուցիկություն 150 °C-ում | mPa*s | 5.3 | ASTM D5481 |
5.3
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -20°C-ում | 4919 | ASTM D5293 |
4919
-20°C-ում
ASTM D5293
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մղման տեսականություն (MRV) -25°C-ի դեպքում | mPa*s | 8.900 | ASTM D4684 |
8.900
mPa*s
ASTM D4684
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 5.5 | ASTM D5800 |
5.5
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 248 | DIN EN ISO 2592 |
248
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 11.9 | ASTM D2896 |
11.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
RAVENOL HVP 15W-50 - նոր ձևակերպմամբ մշակված կիսասինթետիկ շարժիչի յուղ, հատուկ 100000 կմ-ից ավելի վազք ունեցող ավտոմեքենաների համար:
Պահանջներին համապատասխանելը:
MB 229.1
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1116104-020
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1116104-208
Ծավալը:
208 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1116104-D28
Ծավալը:
10 լ
վաճառողի կոդը:
1116104-010
RAVENOL HVP 15W-50 - նոր ձևակերպմամբ մշակված կիսասինթետիկ շարժիչի յուղ, հատուկ 100000 կմ-ից ավելի վազք ունեցող ավտոմեքենաների համար:
Խորհուրդ է տրվում մեծ վազքով, տուրբո լիցքավորմամբ և Առանց, վառելիքի ուղղակի ներարկումով ավտոմեքենաների բենզինային և դիզելային շարժիչների համար:
Ձևակերպման մեջ օգտագործվող հավելանյութերի հատուկ համալիրի շնորհիվ այն վերականգնում է շարժիչի կրիտիկական հանգույցները և պաշտպանում կնիքները: Մեծացնում է շարժիչի կյանքը, ինչը հատկապես կարևոր է հին մեքենաների համար:
ապահովում է ամուր նավթային թաղանթ և շատ լավ կտրող դիմադրություն, պաշտպանիչ հավելանյութերի համալիրի շնորհիվ նավթի սպառումը նվազում է, և պաշտպանությունն ապահովվում է փրփուրից և մաշվածությունից:
այն 100.000 կմ-ից ավելի մեծ վազքով ավտոմեքենաների բենզինային և դիզելային շարժիչների համար նախատեսված բոլոր սեզոնային շարժիչային յուղ է, նվազեցնում է յուղի սպառումը: Մեծացնում է շարժիչի կյանքը, նվազեցնում յուղի սպառումը և ապահովում պաշտպանություն փրփուրից և մաշվածությունից: Ապահովում է շարժիչի մաքրությունը:
Օգտագործումը RAVENOL HVP 15W-50 ապահովում է.
- Բարձր պաշտպանություն մաշվածությունից
- Վառելիքի Տնտեսություն
- Լավ լվացող և մաքրող հատկություններ, ինչը նվազեցնում է փրփրումը
- Օքսիդացման դիմադրության պատճառով նավթի երկարացված կյանքը
- Գերազանց հատկություններ սառը մեկնարկի ժամանակ
- Լավ մածուցիկության և ջերմաստիճանի բնութագրերը
- Ցածր գոլորշիացում, նավթի սպառման նվազում
- Կատալիզատորների մաքրությունը
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Առաջարկություններ | MB 229.1 |
MB 229.1
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 15W-50 |
15W-50
|
||
| Տեսակ | կիսասինթետիկ |
կիսասինթետիկ
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի պահանջներին | MB 229.1 |
MB 229.1
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 866 | EN ISO 12185 |
866
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-շագանակագույն | տեսողական |
դեղին-շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 18.7 | DIN 51659-2 |
18.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 139.1 | DIN 51659-2 |
139.1
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 152 | DIN ISO 2909 |
152
DIN ISO 2909
|
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -20°C-ում | 5710 | ASTM D5293 |
5710
-20°C-ում
ASTM D5293
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 242 | DIN EN ISO 2592 |
242
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Թույլատվություններ | MB 229.1 |
MB 229.1
|
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 15W-50 - սա սինթետիկ ժամանակակից շարժիչային յուղ է, որը հատուկ մշակվել է մոտոցիկլետների 4-տակտ շարժիչների համար: Ապահովում է վառելիքի խնայողություն:
SAE: 15W-50
API: SN
Անալոգներ OEM:
BMW 83122405891, BMW 83122405892, BMW 83122405893, BMW 83122405894, BMW 83122406467, BMW 83122406468, BMW 83122406469, BMW 83212213684, BMW 83212218762, BMW 83212365963, BMW 83212410655, BMW 83212410656, BMW 83212410656, BMW 83212444515, BMW 83212455133, BMW 89999405893, Yamaha LUB15W50FS12
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1172113-020
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1172113-060
Ծավալը:
60 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1172113-D60
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1172113-208
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1172113-700
Ծավալը:
10 լ
վաճառողի կոդը:
1172113-010
Կոդ:
4014835888616
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 15W-50 - սա սինթետիկ ժամանակակից շարժիչային յուղ է, որը հատուկ մշակվել է մոտոցիկլետների 4-տակտ շարժիչների համար: Ապահովում է վառելիքի խնայողություն:
Հուսալիորեն պաշտպանում է մոտոցիկլետի շարժիչը ծայրահեղ ծանր աշխատանքային պայմաններում, ներառյալ շարժիչի երկարատև աշխատանքը բարձր պտույտների վրա: Հատուկ մշակվել է սպորտային մոտոցիկլետների քառատակտ շարժիչների համար, ինչպես չոր կցորդիչով, այնպես էլ յուղային լոգանքում գտնվող կցորդիչով:
Հանդիսանում է նոր բարձր տեխնոլոգիական մշակում, որը ստեղծվել է հատուկ մոտոսպորտի համար:
Կիրառում:
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 15W-50-ը կիրառվում է մոտոցիկլետների բոլոր տեսակի 4-տակտ շարժիչների համար, որտեղ նախատեսված է JASO MA2 T903:2016 դասի յուղերի և SAE 15W-50 մածուցիկության կիրառում:
MOTOBIKE 4-T Ester SAE 15W-50-ի կիրառումը ապահովում է.
- Շարժիչի բոլոր կրիտիկական հանգույցների և մասերի ակնթարթային յուղում
- Ցածր փրփրագոյացում՝ շնորհիվ յուղի ցածր ծախսի
- Պաշտպանություն նստվածքի, ածխածնային նստվածքի և կոռոզիայի առաջացումից, նույնիսկ անբարենպաստ պայմաններում
- Հիդրավլիկ հրիչի անթերի աշխատանքը տարբեր ջերմաստիճաններում
- Ածխածնային նստվածքի բացակայություն այրման խցերում՝ մխոցային օղակների և փականների գոտում
- Անփոփոխ մածուցիկություն յուղի փոխարինման ողջ ինտերվալի ընթացքում՝ մածուցիկության բարձր ինդեքսով
- Չեզոք վարքագիծ հերմետիկ նյութերի նկատմամբ
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 4T |
4T
|
||
| Առաջարկություններ | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 15W-50 |
15W-50
|
||
| Տեսակ | սինթետիկ |
սինթետիկ
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| JASO | MA2 |
MA2
|
||
| Համապատասխանում է | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 860 | EN ISO 12185 |
860
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-շագանակագույն | տեսողական |
դեղին-շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 18.7 | DIN 51659-2 |
18.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 144.7 | DIN 51659-2 |
144.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 147 | DIN ISO 2909 |
147
DIN ISO 2909
|
|
| HTHS մածուցիկություն 150 °C-ում | mPa*s | 5.13 | ASTM D5481 |
5.13
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -20°C-ում | 6300 | ASTM D5293 |
6300
-20°C-ում
ASTM D5293
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 256 | DIN EN ISO 2592 |
256
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 7.9 | ASTM D2896 |
7.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|