Որոնել ըստ VIN / Frame, ապրանքանիշի, մոդելի, մեքենայի տեսակի, միավորի անվանման կամ ցանկացած յուղի հոդվածի համարի.
Լիովին սինթետիկ շարժիչային յուղ 4-տակտային մոտոցիկլետների շարժիչների համար, հատուկ մշակված մրցարշավային ռեժիմներում շահագործման համար՝ USVO® և CleanSynto® տեխնոլոգիաների կիրառմամբ
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Լիովին սինթետիկ շարժիչային յուղ 4-տակտային մոտոցիկլետների շարժիչների համար, հատուկ մշակված մրցարշավային ռեժիմներում շահագործման համար՝ USVO® և CleanSynto® տեխնոլոգիաների կիրառմամբ
RAVENOL Racing 4-T Motobike 10W-60-ը լիովին սինթետիկ շարժիչային յուղ է 4-տակտային մոտոցիկլետների շարժիչների համար, հատուկ մշակված մրցարշավային ռեժիմներում շահագործման համար՝ USVO® և CleanSynto® տեխնոլոգիաների կիրառմամբ։ Արտադրանքը մշակված է 100% PAO հիմնային յուղի և բարդ եթերների հիման վրա և, հետևաբար, Գերմանիայի օրենսդրությանը համապատասխան, դասվում է «լիովին սինթետիկ» տիպի արտադրանքների շարքին։ RAVENOL-ի նոր մրցարշավային տեխնոլոգիայի վրա հիմնված հատուկ բաղադրատոմսի շնորհիվ ձեռք է բերվում շարժիչի, փոխանցման տուփի և կցորդիչի աշխատանքի իդեալական համադրություն։ PAO-ի և եթերների հիման վրա լիովին սինթետիկ հիմնային յուղերի գերազանց հատկությունները ապահովում են առավելագույն արտադրողականություն և մաշվածությունից հուսալի պաշտպանություն։
RAVENOL Racing 4-T Motobike 10W-60-ը մոտոցիկլետային յուղ է, որը կարելի է օգտագործել ինչպես մրցարշավներում, այնպես էլ սովորական շահագործման պայմաններում (քաղաքային ռեժիմ)։ «Սառը» գործարկման ժամանակ գերազանց բնութագրերը ապահովում են քսման օպտիմալ հուսալիություն։ Վառելիքի զգալի տնտեսության շնորհիվ RAVENOL Racing 4-T Motobike 10W-60-ը նպաստում է շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը՝ շրջակա միջավայր վնասակար արտանետումների կրճատման հաշվին։
RAVENOL Racing 4-T Motobike 10W-60-ը իդեալական լիովին սինթետիկ մոտոցիկլետային յուղ է գերհզոր 4-տակտային շարժիչների համար։ Բաղադրատոմսը երաշխավորում է շարժիչի բոլոր բաղադրիչների առավելագույն պաշտպանություն։ RAVENOL Racing 4-T Motobike 10W-60-ը հեշտացնում է փոխանցումների փոխարկումը, այնպես որ փոխանցումները միանում և փոխարկվում են ճշգրիտ, հանգիստ և սահուն։ Արտադրանքի արդյունավետությունը դրսևորվում է շարժիչի քսման կրիտիկական հանգույցների շատ ցածր շփման մեջ՝ առավելագույն հզորության պահպանման պայմաններում։ RAVENOL Racing 4-T Motobike 10W-60-ը կարելի է օգտագործել ինչպես քաղաքային ճանապարհներին, այնպես էլ մրցարշավային ուղու վրա։
Բավարարում է պահանջները՝ APRILIA, BMW, DUCATI, HONDA, KAWASAKI, MOTO-GUZZI, SUZUKI, TRIUMPH, YAMAHA
Racing 4-T Motobike 10W-60-ի կիրառումը ապահովում է՝
- Պաշտպանություն մաշվածությունից
- Բարձր ջերմաստիճանային կայունություն, բարձր մածուցիկության ինդեքս
- Նստվածքի բացակայություն այրման խցերում մխոցային օղակների և փականների գոտում
- Շարժիչի անբասիր մաքրություն
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 4T |
4T
|
||
| Առաջարկություններ | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 10W-60 |
10W-60
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| JASO | MA2 |
MA2
|
||
| Համապատասխանում է | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | 852,0 | EN ISO 12185 |
852,0
EN ISO 12185
|
|
| Գույն | դեղին-կանաչ | տեսողական |
դեղին-կանաչ
տեսողական
|
|
| Տեսականություն 100°C-ի դեպքում | 23.5 | DIN 51659-2 |
23.5
DIN 51659-2
|
|
| Տեսականություն 40°C-ի դեպքում | 154.8 | DIN 51659-2 |
154.8
DIN 51659-2
|
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 183 | DIN ISO 2909 |
183
DIN ISO 2909
|
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -25°C-ում | 6270 | ASTM D5293 |
6270
-25°C-ում
ASTM D5293
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մղման տեսականություն (MRV) -30°C-ի դեպքում | mPa*s | 19700 | ASTM D4684 |
19700
mPa*s
ASTM D4684
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 5.4 | ASTM D5800 |
5.4
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 246 | DIN EN ISO 2592 |
246
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 7.3 | ASTM D2896 |
7.3
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 0.84 | DIN 51575 |
0.84
%wt.
DIN 51575
|
RAVENOL Racing Eco Synthetic RES 10W-60
RAVENOL Racing Eco Synthetic RES SAE 10W-60 — սա ԱՄՆ գյուղատնտեսության նախարարության կողմից սերտիֆիկացված կենսապրодукտ է: Այն մշակվել է ապահովելու ինչպես էկոլոգիական, այնպես էլ գործառնական առավելություններ սովորական շարժիչային յուղերի համեմատ:
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
1 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-001
Ծավալը:
4 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-004
Ծավալը:
5 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-005
Ծավալը:
10 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-010
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-020
Ծավալը:
20 լ, ecobox
վաճառողի կոդը:
1143100-B20
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-060
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-208
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1143100-700
Ծավալը:
208 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1143100-D28
Ծավալը:
60 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1143100-D60
RAVENOL Racing Eco Synthetic RES SAE 10W-60 — սա ԱՄՆ գյուղատնտեսության նախարարության կողմից սերտիֆիկացված կենսապրодукտ է: Այն մշակվել է ապահովելու ինչպես էկոլոգիական, այնպես էլ գործառնական առավելություններ սովորական շարժիչային յուղերի համեմատ:
RAVENOL Racing Eco Synthetic RES SAE 10W-60 նույնպես հարմար է ծայրահեղ սպորտային վարելու ոճի համար: Դրանում օգտագործվում են մոլիբդենի դրական հատկությունները, որը հարթեցնում է շարժիչի մակերեսի կառուցվածքը՝ դրանով իսկ նվազեցնելով շփումը և մաշվածությունը և բարձրացնելով մեխանիկական արդյունավետությունը:
RAVENOL Racing Eco Synthetic RES SAE 10W-60 ապահովում է հուսալի քսող շերտ իր յուրահատուկ բանաձևի շնորհիվ, նույնիսկ շատ բարձր աշխատանքային ջերմաստիճաններում, պաշտպանություն կոռոզիայից (օքսիդացումից) և փրփրագոյացումից:
Կիրառման հրահանգներ
RAVENOL Racing Eco Synthetic RES SAE 10W-60 իդեալականորեն հարմար է ավտոմրցարշավներում օգտագործվող մեքենաների բենզինային շարժիչների համար, նույնիսկ ամենաբարձր ծանրաբեռնվածությունների դեպքում:
RAVENOL Racing Eco Synthetic RES SAE 10W-60 ապահովում է հուսալի քսող շերտ նույնիսկ շատ բարձր աշխատանքային ջերմաստիճաններում: Այսպիսով, սա իրական այլընտրանք է սովորական շարժիչային յուղերին, քանի որ այն նվազեցնում է շրջակա միջավայրի վրա ազդեցությունը սովորական շարժիչային յուղերի համեմատ:
Բնութագրեր
- Վերականգնվող ռեսուրսների հիման վրա
- USDA BioPreferred - կենսաքայքայվող
- Գերժամանակակից ամբողջովին սինթետիկ շարժիչային յուղ մրցարշավային մեքենաների համար հատուկ հավելումներով
- Հուսալի քսող շերտ նույնիսկ շատ բարձր աշխատանքային ջերմաստիճաններում
- HTHS-ի բարձր արժեք
- Շատ կայուն և գերազանց մածուցիկության վարքագիծ
- Գոլորշացման շատ ցածր հակում
- Սառը գործարկման շատ լավ բնութագրեր
- Հարմար է կատալիզատորների համար
- Պաշտպանություն մաշվածությունից, կոռոզիայից և փրփրագոյացումից
- Սև տիղմի և նստվածքների առաջացման կանխում
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 10W-60 |
10W-60
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| API | CF, SP |
CF, SP
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Հաստատված է արտադրողի կողմից | USDA Biopreferred® |
USDA Biopreferred®
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 856 | EN ISO 12185 |
856
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | շագանակագույն | տեսողական |
շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 24.9 | DIN 51659-2 |
24.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 157 | DIN 51659-2 |
157
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 194 | DIN ISO 2909 |
194
DIN ISO 2909
|
|
| HTHS մածուցիկություն 150 °C-ում | mPa*s | 5.3 | ASTM D5481 |
5.3
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -25°C-ում | 4310 | ASTM D5293 |
4310
-25°C-ում
ASTM D5293
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մղման տեսականություն (MRV) -30°C-ի դեպքում | mPa*s | 18.600 | ASTM D4684 |
18.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 7.1 | ASTM D5800 |
7.1
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 236 | DIN EN ISO 2592 |
236
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 12.6 | ASTM D2896 |
12.6
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 1.14 | DIN 51575 |
1.14
%wt.
DIN 51575
|
| Թույլատվություններ | USDA Biopreferred® |
USDA Biopreferred®
|
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 10W-60 - սինթետիկ ժամանակակից շարժիչային յուղ, որը հատուկ մշակվել է մոտոցիկլետների 4-տակտ շարժիչների համար: Ապահովում է վառելիքի խնայողություն:
SAE: 10W-60
API: SN
Անալոգներ OEM:
Pentosin 8721107, Pentosin 8721108, Pentosin 8721206, Pentosin 8721209, Pentosin 8721209, Pentosin 8722305
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1171104-020
Ծավալը:
20 լ, ecobox
վաճառողի կոդը:
1171104-B20
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1171104-060
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1171104-208
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 10W-60 - սինթետիկ ժամանակակից շարժիչային յուղ, որը հատուկ մշակվել է մոտոցիկլետների 4-տակտ շարժիչների համար: Ապահովում է վառելիքի խնայողություն:
Հուսալիորեն պաշտպանում է մոտոցիկլետի շարժիչը ծայրահեղ ծանր աշխատանքային պայմաններում, ներառյալ շարժիչի երկարատև աշխատանքը բարձր պտույտների վրա: Հատուկ մշակվել է սպորտային մոտոցիկլետների քառատակտ շարժիչների համար՝ ինչպես չոր կցորդիչով, այնպես էլ յուղային լոգանքում գտնվող կցորդիչով:
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 10W-60 - նոր բարձր տեխնոլոգիական մշակում է, որը ստեղծվել է հատուկ մոտոսպորտի համար:
Կիրառում:
Կիրառվում է մոտոցիկլետների բոլոր տեսակի 4-տակտ շարժիչների համար, որտեղ նախատեսված է SAE 10W-60 մածուցիկության դասի յուղերի կիրառում:
Motobike 4-T Ester SAE 10W-60-ի կիրառումը ապահովում է՝
- Շարժիչի արագ յուղում
- Պաշտպանություն նստվածքի, ածխածնային նստվածքի և կոռոզիայի առաջացումից, նույնիսկ անբարենպաստ պայմաններում
- Ածխածնային նստվածքի բացակայություն այրման խցերում մխոցային օղակների և փականների գոտում
- Անփոփոխ մածուցիկություն յուղի փոխարինման ողջ ինտերվալի ընթացքում՝ մածուցիկության բարձր ինդեքսով
- Չեզոք վարքագիծ հերմետիկ նյութերի նկատմամբ
- Ցածր փրփրագոյացում՝ յուղի ցածր ծախսի շնորհիվ
- Հիդրավլիկ հրիչի անթերի աշխատանք տարբեր ջերմաստիճաններում
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 4T |
4T
|
||
| Առաջարկություններ | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 10W-60 |
10W-60
|
||
| Տեսակ | սինթետիկ |
սինթետիկ
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| JASO | MA2 |
MA2
|
||
| Համապատասխանում է | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-շագանակագույն | տեսողական |
դեղին-շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 23.4 | DIN 51659-2 |
23.4
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 164.8 | DIN 51659-2 |
164.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 171 | DIN ISO 2909 |
171
DIN ISO 2909
|
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -25°C-ում | 6600 | ASTM D5293 |
6600
-25°C-ում
ASTM D5293
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 5.3 | ASTM D5800 |
5.3
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 7.5 | ASTM D2896 |
7.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 0.84 | DIN 51575 |
0.84
%wt.
DIN 51575
|
RAVENOL HVS 10W-60 - սինթետիկ շարժիչի յուղ, որը մշակվել է նոր ձևակերպման համաձայն, հատուկ 100000 կմ-ից ավելի վազք ունեցող մեքենաների համար:
Պահանջներին համապատասխանելը:
MB 229.1
SAE: 10W-60
Անալոգներ OEM:
Alpine 0100101, Alpine 0100102, Alpine 0100103, Alpine 0100104, Alpine 0100105, Alpine 100101, Alpine 100102, Alpine 100103, Alpine 100104, Alpine 100104, Porsche 00004320930, Porsche 00004320931, Porsche 00004320981, Porsche PCG04321005, Porsche PCG04321015, Porsche PCG04321025, Porsche PCG04321080
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1115102-020
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1115102-208
Ծավալը:
208 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1115102-D28
Ծավալը:
10 լ
վաճառողի կոդը:
1115102-010
Կոդ:
4014835888234
RAVENOL HVS 10W-60 - սինթետիկ շարժիչի յուղ, որը մշակվել է նոր ձևակերպման համաձայն, հատուկ 100000 կմ-ից ավելի վազք ունեցող մեքենաների համար:
Առաջարկվում է բարձր վազք ունեցող մեքենաների բենզինային և դիզելային շարժիչների համար՝ տուրբո լիցքավորմամբ կամ առանց վառելիքի անմիջական ներարկմամբ:
Ձևակերպման մեջ օգտագործվող հավելումների հատուկ համալիրի շնորհիվ այն վերականգնում է շարժիչի կարևոր բաղադրիչները և պաշտպանում կնիքները: Սա մեծացնում է շարժիչի կյանքը, ինչը հատկապես կարևոր է հին մեքենաների համար:
Ապահովում է ամուր յուղային թաղանթ և շատ լավ տեղաշարժման դիմացկունություն՝ շնորհիվ պաշտպանիչ հավելումների համալիրի, նավթի սպառումը նվազում է և ապահովվում է պաշտպանություն փրփուրից և մաշումից:
Այն 100000 կմ-ից ավելի վազքով ավտոմեքենաների բենզինային և դիզելային շարժիչների համար նախատեսված բոլոր սեզոնային շարժիչային յուղ է, նվազեցնում է յուղի սպառումը:
Մեծացնում է շարժիչի կյանքը, նվազեցնում յուղի սպառումը և ապահովում պաշտպանություն փրփուրից և մաշվածությունից: Ապահովում է շարժիչի մաքրությունը:
Օգտագործումը RAVENOL HVS 10W-60 ապահովում է.
- Բարձր պաշտպանություն մաշվածությունից, ինչը հատկապես կարևոր է բեռների և նավթի հազվագյուտ փոփոխության դեպքում
- Վառելիքի Տնտեսություն
- Լավ լվացող և մաքրող հատկություններ, ինչը նվազեցնում է փրփրումը
- Օքսիդացման դիմադրության պատճառով նավթի երկարացված կյանքը
- Գերազանց հատկություններ սառը մեկնարկի ժամանակ
- Գերազանց մածուցիկության և ջերմաստիճանի հատկություններ
- Ցածր գոլորշիացում, նավթի սպառման նվազում
- Կատալիզատորների մաքրությունը
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Առաջարկություններ | MB 229.1 |
MB 229.1
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 10W-60 |
10W-60
|
||
| Տեսակ | սինթետիկ |
սինթետիկ
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի պահանջներին | MB 229.1 |
MB 229.1
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 853 | EN ISO 12185 |
853
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-շագանակագույն | տեսողական |
դեղին-շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 22.1 | DIN 51659-2 |
22.1
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 155.6 | DIN 51659-2 |
155.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 169 | DIN ISO 2909 |
169
DIN ISO 2909
|
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -25°C-ում | 5790 | ASTM D5293 |
5790
-25°C-ում
ASTM D5293
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 248 | DIN EN ISO 2592 |
248
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Թույլատվություններ | MB 229.1 |
MB 229.1
|
RAVENOL RSS Racing Sport Synto 10W-60 – ամբողջովին սինթետիկ, հեշտահոս, վառելիքի խնայողություն ապահովող մրցարշավային շարժիչային յուղ, որը մշակվել է V խմբի սինթետիկ, բարձր բևեռային հիմնային յուղի խառնուրդի հիման վրա՝ բարձր և ցածր մածուցիկության պոլիալֆաօլեֆինների ավելացմամբ, ինչը ապահովում է բարելավված մածուցիկության ինդեքս։
SAE: 10W-60
Անալոգներ OEM:
Alpine 0100201,
Alpine 0100202,
Alpine 0100203,
Alpine 0100204,
Alpine 0100205,
Alpine 0100261,
Alpine 0100262,
Alpine 0100263,
Alpine 0100264,
Alpine 0100265,
Alpine 100201,
Alpine 100202,
Alpine 100203,
Alpine 100204,
Alpine 100205,
Alpine 100261,
Alpine 100262,
Alpine 100263,
Alpine 100264,
Alpine 100264,
BMW 07510009420,
BMW 83215A2AFD7,
BMW 83120029683,
BMW 83120029684,
BMW 83120390330,
BMW 83122219730,
BMW 83122219731,
BMW 83210008630,
BMW 83210008631,
BMW 83212365509,
BMW 83212365924
Alpine 0100201, Alpine 0100202, Alpine 0100203, Alpine 0100204, Alpine 0100205, Alpine 0100261, Alpine 0100262, Alpine 0100263, Alpine 0100264, Alpine 0100265, Alpine 100201, Alpine 100202, Alpine 100203, Alpine 100204, Alpine 100205, Alpine 100261, Alpine 100262, Alpine 100263, Alpine 100264, Alpine 100264, BMW 07510009420, BMW 83215A2AFD7, BMW 83120029683, BMW 83120029684, BMW 83120390330, BMW 83122219730, BMW 83122219731, BMW 83210008630, BMW 83210008631, BMW 83212365509, BMW 83212365924, BMW 83212365944, BMW 83212405081, BMW 83212405600, BMW 83212405672, BMW 83212405943, GM 1940702, GM 90393527, Nissan KL101RN62P, Nissan KL101RN621, Nissan KL101RN624
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1141100-020
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1141100-060
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1141100-208
Ծավալը:
208 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1141100-D28
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1141100-700
RAVENOL RSS Racing Sport Synto 10W-60 – ամբողջովին սինթետիկ, հեշտահոս, վառելիքի խնայողություն ապահովող մրցարշավային շարժիչային յուղ, որը մշակվել է V խմբի սինթետիկ, բարձր բևեռային հիմնային յուղի խառնուրդի հիման վրա՝ բարձր և ցածր մածուցիկության պոլիալֆաօլեֆինների ավելացմամբ, ինչը ապահովում է բարելավված մածուցիկության ինդեքս։
Շնորհիվ բարձր մածուցիկության ինդեքսի, HTHS-ի բարձր արժեքի և մոլիբդենով ու վոլֆրամով հատուկ հավելանյութերի փաթեթի, ապահովվում է գերազանց դիմադրություն կտրվածքային դեֆորմացիայի նկատմամբ։ Մոլիբդենի և վոլֆրամի հատկությունների շնորհիվ զգալիորեն հարթվում է շարժիչում մակերևույթի կառուցվածքը՝ դրանով իսկ նվազեցնելով շփումը և մաշվածությունը և զգալիորեն բարելավելով մեխանիկական արդյունավետությունը։
RAVENOL RSS Racing Sport Synto 10W-60-ը ապահովում է ամուր յուղային թաղանթ և իր յուրահատուկ բաղադրության շնորհիվ երաշխավորում է աշխատանքը բարձր աշխատանքային ջերմաստիճաններում և պաշտպանություն կոռոզիայից (օքսիդացումից) և փրփրագոյացումից։
Կիրառում. RAVENOL RSS Racing Sport Synto 10W-60 մրցարշավային շարժիչային յուղի կիրառումը ապահովում է՝
- Վառելիքի խնայողություն մասնակի և ամբողջական ծանրաբեռնվածության դեպքում
- Ցածր գոլորշիացման ունակություն
- Կայուն մածուցիկության բնութագրեր
- Գերազանց բնութագրեր սառը գործարկման ժամանակ
- Յուղային թաղանթի կայունություն շատ բարձր ջերմաստիճաններում
- Գերազանց լվացող և ցրող հատկություններ
- Պաշտպանություն մաշվածությունից, կոռոզիայից և փրփրագոյացումից
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Կիրառման տարածք | ADAC GT masters, FIA F3 EUROPEAN Championship, Opel Motorsport |
ADAC GT masters, FIA F3 EUROPEAN Championship, Opel Motorsport
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 10W-60 |
10W-60
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| Փորձարկված գործընկերների կողմից | ADAC GT masters, Nürburgring |
ADAC GT masters, Nürburgring
|
||
| Գործընկերների կողմից առաջարկված | Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher |
Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 859 | EN ISO 12185 |
859
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | շագանակագույն | տեսողական |
շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 24.2 | DIN 51659-2 |
24.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 163.3 | DIN 51659-2 |
163.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 180 | DIN ISO 2909 |
180
DIN ISO 2909
|
|
| HTHS մածուցիկություն 150 °C-ում | mPa*s | 6.4 | ASTM D5481 |
6.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -25°C-ում | 5900 | ASTM D5293 |
5900
-25°C-ում
ASTM D5293
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մղման տեսականություն (MRV) -30°C-ի դեպքում | mPa*s | 20.000 | ASTM D4684 |
20.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 5.8 | ASTM D5800 |
5.8
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 250 | DIN EN ISO 2592 |
250
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 11.1 | ASTM D2896 |
11.1
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|