Որոնել ըստ VIN / Frame, ապրանքանիշի, մոդելի, մեքենայի տեսակի, միավորի անվանման կամ ցանկացած յուղի հոդվածի համարի.
RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40 – ամբողջովին սինթետիկ, հեշտահոս, վառելիքի խնայողություն ապահովող մրցարշավային շարժիչային յուղ ավտոմրցարշավների համար, մշակված սինթետիկ, բարձր բևեռային V խմբի հիմնային յուղի խառնուրդի հիման վրա՝ բարձր և ցածր մածուցիկության պոլիալֆաօլեֆինների ավելացմամբ, ինչը ապահովում է բարելավված մածուցիկության ինդեքս։
Անալոգ: 90000XYA5W40 Honda HONDA MUGEN REV-R 5W40 4լ.
SAE: 5W-40
Անալոգներ OEM:
Honda 90000XYA5W40, Honda 90000XYA5W40B2, Nissan KL050RN411, Nissan KL050RN411
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1141090-060
Ծավալը:
60 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1141090-D60
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1141090-208
RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40 – ամբողջովին սինթետիկ, հեշտահոս, վառելիքի խնայողություն ապահովող մրցարշավային շարժիչային յուղ ավտոմրցարշավների համար, մշակված սինթետիկ, բարձր բևեռային V խմբի հիմնային յուղի խառնուրդի հիման վրա՝ բարձր և ցածր մածուցիկության պոլիալֆաօլեֆինների ավելացմամբ, ինչը ապահովում է բարելավված մածուցիկության ինդեքս։
Մածուցիկության բարձր ինդեքսը և HTHS-ի բարձր արժեքը ապահովում են գերազանց դիմադրություն կտրվածքային դեֆորմացիայի նկատմամբ, և մոլիբդենով ու վոլֆրամով հատուկ հավելանյութերի փաթեթի շնորհիվ մրցարշավային յուղ RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40-ը մշակված է ծանր պայմաններում ավտոմրցարշավներին մասնակցող ժամանակակից ավտոմեքենաների շարժիչների համար։ Մոլիբդենի և վոլֆրամի հատկությունները զգալիորեն հարթեցնում են շարժիչի մակերևույթի կառուցվածքը՝ դրանով իսկ նվազեցնելով շփումը և մաշվածությունը և զգալիորեն բարելավելով մեխանիկական արդյունավետությունը։
Մրցարշավային յուղ RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40-ը ապահովում է ամուր յուղաթաղանթ և իր յուրահատուկ բաղադրատոմսի շնորհիվ երաշխավորում է աշխատանքը բարձր աշխատանքային ջերմաստիճաններում և պաշտպանություն կոռոզիայից (օքսիդացումից) և փրփրագոյացումից։
Մրցարշավային յուղ RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40-ի կիրառումը ապահովում է
- Վառելիքի խնայողություն մասնակի և ամբողջական ծանրաբեռնվածության դեպքում
- Ցածր կորուստներ գոլորշիացման ժամանակ
- Կայուն մածուցիկության բնութագրեր
- Գերազանց բնութագրեր սառը գործարկման ժամանակ
- Յուղաթաղանթի կայունություն շատ բարձր ջերմաստիճաններում
- Գերազանց լվացող և ցրող հատկություններ
- Պաշտպանություն մաշվածությունից, կոռոզիայից և փրփրագոյացումից
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Կիրառման տարածք | Opel Motorsport |
Opel Motorsport
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| Փորձարկված գործընկերների կողմից | Nürburgring |
Nürburgring
|
||
| Գործընկերների կողմից առաջարկված | Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher |
Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 848 | EN ISO 12185 |
848
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-շագանակագույն | տեսողական |
դեղին-շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 15.03 | DIN 51659-2 |
15.03
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 93.9 | DIN 51659-2 |
93.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| HTHS մածուցիկություն 150 °C-ում | mPa*s | 4.26 | ASTM D5481 |
4.26
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -30°C-ում | 6200 | ASTM D5293 |
6200
-30°C-ում
ASTM D5293
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մղման տեսականություն (MRV) -35°C-ի դեպքում | mPa*s | 18.000 | ASTM D4684 |
18.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 5.7 | ASTM D5800 |
5.7
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 246 | DIN EN ISO 2592 |
246
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 12.5 | ASTM D2896 |
12.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|