Որոնել ըստ VIN / Frame, ապրանքանիշի, մոդելի, մեքենայի տեսակի, միավորի անվանման կամ ցանկացած յուղի հոդվածի համարի.
RAVENOL RHV Racing High Viscosity 20W-60 – ամբողջովին սինթետիկ մրցարշավային շարժիչային յուղ, մշակված էսթերների և պոլիալֆաօլեֆիններ ՊԱՕ-ի հիման վրա ժամանակակից բենզինային շարժիչների համար։
SAE: 20W-60
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
5 լ
վաճառողի կոդը:
1141101-005
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1141101-060
Ծավալը:
60 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1141101-D60
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1141101-208
Ծավալը:
208 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1141101-D28
RAVENOL RHV Racing High Viscosity 20W-60 – ամբողջովին սինթետիկ մրցարշավային շարժիչային յուղ, մշակված էսթերների և պոլիալֆաօլեֆիններ ՊԱՕ-ի հիման վրա ժամանակակից բենզինային շարժիչների համար։
Արտադրված է առանց պոլիմերների ավելացման և համապատասխանում է ASTM D6278 կտրվածքի թեստին՝ մածուցիկության կորստի բացակայության առումով։ Ամբողջովին սինթետիկ շարժիչային յուղ՝ վոլֆրամ պարունակող հավելանյութերի փաթեթով մրցարշավային ռեժիմների համար։
Շնորհիվ մածուցիկության բարձր ինդեքսի, կտրվածքի նկատմամբ լավ դիմադրության և հատուկ ընտրված հավելանյութերի փաթեթի՝ RAVENOL RHV Racing High Viscosity 20W-60 մրցարշավային յուղը գերազանց է դրսևորվում սպորտային շահագործման ռեժիմում։
Ապահովում է լավ քսայուղային հատկություններ նույնիսկ շատ բարձր աշխատանքային ջերմաստիճաններում։
Պաշտպանում է մաշվածությունից, կոռոզիայից և փրփրագոյացումից։ Կտրվածքի նկատմամբ բարձր դիմադրությունը և յուղի կայուն ճնշումը երաշխավորում են գերազանց քսայուղային հատկություններ նույնիսկ ռետրո-ավտոմեքենաների շարժիչներում, ինչպես նաև գոլորշիացման ցածր հակվածություն բարձր ջերմաստիճաններում։
RHV Racing High Viscosity 20W-60 մրցարշավային շարժիչային յուղի կիրառումը ապահովում է՝
- Վառելիքի խնայողություն մասնակի և ամբողջական ծանրաբեռնվածության դեպքում
- Ցածր կորուստներ գոլորշիացման ժամանակ
- Մածուցիկության կայուն բնութագրեր
- Գերազանց բնութագրեր սառը գործարկման ժամանակ
- Յուղային թաղանթի կայունություն շատ բարձր ջերմաստիճաններում
- Գերազանց լվացող և ցրող հատկություններ
- Պաշտպանություն մաշվածությունից, կոռոզիայից և փրփրագոյացումից
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Կիրառման տարածք | Opel Motorsport |
Opel Motorsport
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 20W-60 |
20W-60
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| Փորձարկված գործընկերների կողմից | Nürburgring |
Nürburgring
|
||
| Գործընկերների կողմից առաջարկված | Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher |
Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 859 | EN ISO 12185 |
859
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | դեղին-շագանակագույն | տեսողական |
դեղին-շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 24.4 | DIN 51659-2 |
24.4
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 176.7 | DIN 51659-2 |
176.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 169 | DIN ISO 2909 |
169
DIN ISO 2909
|
|
| HTHS մածուցիկություն 150 °C-ում | mPa*s | 5 — | ASTM D5481 |
5 —
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -15°C-ում | 5302 | ASTM D5293 |
5302
-15°C-ում
ASTM D5293
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մղման տեսականություն (MRV) -20°C-ի դեպքում | mPa*s | 9.310 | ASTM D4684 |
9.310
mPa*s
ASTM D4684
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 4.9 | ASTM D5800 |
4.9
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 258 | DIN EN ISO 2592 |
258
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 11.8 | ASTM D2896 |
11.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|