Որոնել ըստ VIN-ի, մակնիշի, մոդելի, մոտոցիկլետի տեսակի կամ միավորի անվանման, յուղերի ցանկացած վաճառողի կոդը.
Honda NH 125 Lead, թողարկման տարեթիվը 1983 միջև 1990 - Շարժիչի յուղ, ավտոմատ փոխանցման տուփ, փոխանցման տուփի յուղ, անտիֆրիզ, արգելակման հեղուկ, ղեկի հզորության հեղուկ (ղեկի հզորությունը) և այլ հեղուկներ:
Վառելիք: Բենզին
Շարժիչ միավոր: Գոտի
Բալոնների քանակը: 1
Աշխատանքային ծավալը: 125 սմ3
Հանգույցներ և ագրեգատներ
Շարժիչ +
Շարժիչի յուղ
RAVENOL SCOOTER 2-Takt Fullsynth — բարձրորակ ամբողջովին սինթետիկ երկտակտ շարժիչային յուղ կարմիր գույնի՝ հատուկ էսթերներով և պոլիիզոբուտիլենով (PIB), համալրված երկտակտ շարժիչների համար նախատեսված բարձրարդյունավետ հավելումների փաթեթով։
API: TC
Անալոգներ OEM:
Honda 08240M9900CT2, Honda 08240M9900CT2, Honda 0824099951HA, Honda 0824599901, Honda 0824599911, Suzuki 900021740
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1151150-020
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1151150-060
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1151150-700
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1151150-208
RAVENOL SCOOTER 2-Takt Fullsynth — բարձրորակ ամբողջովին սինթետիկ երկտակտ շարժիչային յուղ կարմիր գույնի՝ հատուկ էսթերներով և պոլիիզոբուտիլենով (PIB), համալրված երկտակտ շարժիչների համար նախատեսված բարձրարդյունավետ հավելումների փաթեթով։
RAVENOL SCOOTER 2-Takt Fullsynth հարմար է առանձին քսման համակարգերի և վառելիք-յուղ խառնուրդի պատրաստման համար։
RAVENOL SCOOTER 2-Takt Fullsynth հատուկ մշակվել է օդային և հեղուկ սառեցմամբ երկանիվ տեխնիկայի երկտակտ շարժիչների համար։
Կիրառում։
RAVENOL SCOOTER 2-Takt Fullsynth կարելի է օգտագործել սովորական բենզինի հետ խառնուրդում՝ մինչև 1:100 հարաբերակցությամբ։
RAVENOL SCOOTER 2-Takt Fullsynth հատկապես հարմար է օդային սառեցմամբ երկտակտ բենզինային շարժիչների քսման համար, որոնք աշխատում են շատ բարձր պտույտներով և ենթարկվում են բարձր և ծայրահեղ բարձր բեռնվածությունների։
RAVENOL SCOOTER 2-Takt Fullsynth նաև հարմար է հեղուկ սառեցմամբ երկանիվ տեխնիկայի երկտակտ շարժիչների քսման համար։ Հարմար է առանձին քսման համակարգերի և վառելիք-յուղ խառնուրդի պատրաստման համար։
Բնութագրեր։
- Շարժիչի բոլոր մասերի հուսալի քսում;
- Բարձր մաքրող ազդեցություն, որը թույլ է տալիս զգալիորեն կանխել այրման արգասիքների և նստվածքների առաջացումը այրման խցերում, ներծծման և արտանետման ուղիներում;
- Մաքուր բռնկման մոմերը ապահովում են շարժիչների օպտիմալ աշխատանք;
- Մաշվածությունից և կոռոզիայից շատ բարձր պաշտպանություն;
- Արտանետվող գազերի ցածր թունայնություն՝ յուղի լավ այրման շնորհիվ;
- Շատ ցածր մածուցիկացման ջերմաստիճան, որը թույլ է տալիս օգտագործել յուղը նույնիսկ շատ ցածր ջերմաստիճաններում։
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 2T |
2T
|
||
| Առաջարկություններ | Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha |
Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| API | TC |
TC
|
||
| JASO | FD |
FD
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի բնութագրերին | ISO L-EGD |
ISO L-EGD
|
||
| Համապատասխանում է | Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha |
Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 865 | EN ISO 12185 |
865
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | կարմիր | տեսողական |
կարմիր
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 10.6 | DIN 51659-2 |
10.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 67.9 | DIN 51659-2 |
67.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 144 | DIN ISO 2909 |
144
DIN ISO 2909
|
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 128 | DIN EN ISO 2592 |
128
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Թույլատվություններ | ISO L-EGD |
ISO L-EGD
|
Մոտոցիկլետների համար
RAVENOL Scooter 2-Taktoel teilsynthetisch – բարձրորակ կիսասինթետիկ շարժիչային յուղ, որը պատրաստված է Գերմանիայում սինթետիկ էսթերների (էսթերների) և սինթետիկ պոլիիզոբուտելենի (PIB) հիմքի վրա:
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1152150-020
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1152150-700
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1152150-060
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1152150-208
RAVENOL Scooter 2-Taktoel teilsynthetisch – բարձրորակ կիսասինթետիկ շարժիչային յուղ, որը պատրաստված է Գերմանիայում սինթետիկ էսթերների (էսթերների) և սինթետիկ պոլիիզոբուտելենի (PIB) հիմքի վրա:
Սինթետիկ բաղադրիչների պարունակությունը 30% - ից պակաս է: Հուսալիորեն պաշտպանում է շարժիչը շահագործման ծայրահեղ ծանր պայմաններում, ներառյալ տրանսպորտային միջոցների շահագործումը քաղաքային "Ստարտ-Ստոպ" ցիկլում:
Նախատեսված է մոտոցիկլների, սկուտերների, մոպեդների, մոտորոլլերներ, ձնագնացների ժամանակակից երկհարված բենզինային շարժիչների համար, որոնք որպես վառելիք օգտագործում են բենզին-յուղ խառնուրդը:
Յուղի ձևակերպման մեջ բարձրորակ սոլվենտի կիրառումը ապահովում է ցածր բռնկման կետ: RAVENOL Scooter 2-Taktoel teilsynthetisch-ը չի փոխում բենզին-յուղ խառնուրդի օկտանային թիվը սովորական բենզինի համեմատ: Խառնուրդի պատրաստման նորմալ դեղաչափը 1:50 հարաբերակցությունն է: Այնուամենայնիվ, շարժիչի յուրաքանչյուր հատուկ մոդելում պետք է հավատարիմ մնա միավորի արտադրողի առաջարկությանը ' խառնուրդի դեղաքանակի առումով:
Օգտագործումը SCOOTER 2-Takt Teilsynth. ապահովում է.
- Շարժիչի բոլոր մասերի գերազանց քսում
- Կայծային մոմերի մաքրությունը ՝ ապահովելով շարժիչի օպտիմալ աշխատանքը
- Բարձր դիմադրություն մաշվածության և կոռոզիայից
- Արտանետումների ցածր մակարդակ, այրման լավ մակարդակ
- Այրման արտադրանքների և նստվածքների մաքրում այրման պալատներում, մուտքի և ելքի անցքերում
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 2T |
2T
|
||
| Առաջարկություններ | Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha |
Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Տեսակ | կիսասինթետիկ |
կիսասինթետիկ
|
||
| API | TC |
TC
|
||
| JASO | FC |
FC
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի բնութագրերին | ISO L-EGC |
ISO L-EGC
|
||
| Համապատասխանում է | Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha |
Aprilia, Honda, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 865 | EN ISO 12185 |
865
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | կարմիր | տեսողական |
կարմիր
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 9.7 | DIN 51659-2 |
9.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 68.4 | DIN 51659-2 |
68.4
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 122 | DIN ISO 2909 |
122
DIN ISO 2909
|
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 168 | DIN EN ISO 2592 |
168
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 0.04 | DIN 51575 |
0.04
%wt.
DIN 51575
|
| Թույլատվություններ | ISO L-EGC |
ISO L-EGC
|
2 հարվածի համար
RAVENOL MPS Motocross Powersynth 2T-ը ամբողջովին սինթետիկ շարժիչային յուղ է, որը մշակվել է հատուկ էսթերների և պոլիիզոբուտիլենի (PIB) հիման վրա՝ օդային և ջրային հովացմամբ 2-տակտ շարժիչների համար։ Հարմար է ինչպես խառը, այնպես էլ առանձին քսման համակարգ ունեցող շարժիչների համար։Արտադրված է սինթետիկ բազային յուղի հիման վրա՝ հատուկ ընտրված ցածր մոխրայնությամբ հավելանյութերի համալիրի ավելացմամբ։
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
RAVENOL MPS Motocross Powersynth 2T-ը ամբողջովին սինթետիկ շարժիչային յուղ է, որը մշակվել է հատուկ էսթերների և պոլիիզոբուտիլենի (PIB) հիման վրա՝ օդային և ջրային հովացմամբ 2-տակտ շարժիչների համար։ Հարմար է ինչպես խառը, այնպես էլ առանձին քսման համակարգ ունեցող շարժիչների համար։
Արտադրված է սինթետիկ բազային յուղի հիման վրա՝ հատուկ ընտրված ցածր մոխրայնությամբ հավելանյութերի համալիրի ավելացմամբ։
Արտադրանքի հատուկ բաղադրատոմսը երաշխավորում է պատրաստված խառնուրդի արագ այրումը, ինչպես նաև ապահովում է շարժիչի գերազանց արձագանքողականություն և պաշտպանություն մաշվածությունից։ Մշակվել է հատուկ եվրոպական և ասիական արտադրության ժամանակակից երկտակտ շարժիչների համար։
Կիրառում։
Բենզինի հետ նոսրացման օպտիմալ համամասնությունը 1:100 է։
Հատուկ ընտրված հավելանյութերի փաթեթը ապահովում է կիրառումը ճանապարհային և սպորտային մոտոցիկլետների երկտակտ շարժիչների համար։
Հատկապես խորհուրդ է տրվում բարձր պտույտներով 2-տակտ բենզինային շարժիչների համար՝ օդային և ջրային հովացմամբ, և բարձր ծանրաբեռնվածությամբ Enduro, Motocross և Trial շարժիչների համար։
MPS Motocross Powersynth 2T-ի կիրառումը ապահովում է՝
- Բոցավառման մոմերի մաքրություն՝ ապահովելով շարժիչի օպտիմալ աշխատանքը
- Բարձր դիմադրողականություն մաշվածության և կոռոզիայի նկատմամբ
- Արտանետվող գազերի ցածր մակարդակ, այրման լավ մակարդակ
- Շարժիչի բոլոր մասերի գերազանց քսում
- Այրման խցիկի, ինչպես նաև ներծծման և արտանետման ուղիների մաքրություն, նստվածքների առաջացման նվազում
- Ցածր սառեցման ջերմաստիճան, ինչը թույլ է տալիս օգտագործել շատ ցածր ջերմաստիճաններում՝ առանց սառչելու ռիսկի
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 2T |
2T
|
||
| Առաջարկություններ | Beta, GasGas, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Suzuki, Yamaha |
Beta, GasGas, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Suzuki, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| API | TC |
TC
|
||
| JASO | FD |
FD
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի բնութագրերին | ISO L-EGD |
ISO L-EGD
|
||
| Համապատասխանում է | GasGas, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Suzuki, Yamaha |
GasGas, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Suzuki, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 864 | EN ISO 12185 |
864
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | կարմիր | տեսողական |
կարմիր
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 10.6 | DIN 51659-2 |
10.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 67.9 | DIN 51659-2 |
67.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 144 | DIN ISO 2909 |
144
DIN ISO 2909
|
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Թույլատվություններ | ISO L-EGD |
ISO L-EGD
|
Խոզանակների համար
RAVENOL VSZ (Vollsynth. Zweitaktoel) – լիովին սինթետիկ շարժիչի յուղ, որը մշակված է հատուկ էսթերների և պոլիիզոբուտիլենի (PIB) հիման վրա ՝ օդային և ջրային հովացմամբ 2 հարվածային շարժիչների համար: Հարմար է ինչպես խառը, այնպես էլ առանձին քսայուղային համակարգ ունեցող շարժիչների համար:
Պահանջներին համապատասխանելը:
Piaggio SI
API: TC
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1151100-020
Ծավալը:
20 լ, ecobox
վաճառողի կոդը:
1151100-B20
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1151100-060
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1151100-208
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1151100-700
RAVENOL VSZ (Vollsynth. Zweitaktoel) – լիովին սինթետիկ շարժիչի յուղ, որը մշակված է հատուկ էսթերների և պոլիիզոբուտիլենի (PIB) հիման վրա ՝ օդային և ջրային հովացմամբ 2 հարվածային շարժիչների համար: Հարմար է ինչպես խառը, այնպես էլ առանձին քսայուղային համակարգ ունեցող շարժիչների համար:
Պատրաստված է սինթետիկ բազային յուղի հիման վրա ' հատուկ ընտրված փոքրածավալ հավելանյութերի համալիրի հավելումով, ապահովելով բարձր պաշտպանություն մաշվածությունից, կանխում է կոռոզիան, նստվածքների առաջացումը և շիկացման բռնկումը նույնիսկ ուժեղ բեռների դեպքում:
Կիրառման ոլորտ.
Բենզինի հետ RAVENOL Vollsynth. Zweitaktoel VSZ նոսրացման օպտիմալ համամասնությունը 1:100 է: Հիանալի է բարձր պտտվող ագրեգատներում օգտագործման համար (օրինակ ՝ խոզանակի կտրիչներ, սաղարթների համար պարտեզի փոշեկուլ և այլն ՝ Ավելի քան 6000 պտույտ / րոպե):
Այն օգտագործվում է նաև որպես յուղ բարձր պտտվող 2 հարվածային բենզինային շարժիչների համար, որոնք ունեն օդային հովացում գերծանր բեռներով: Հարմար է ինչպես խառը, այնպես էլ առանձին քսայուղային համակարգ ունեցող շարժիչների համար:
Հարմար է նաև որպես յուղ ջրով հովացվող սկուտերների համար:
Օգտագործումը VSZ Zweitaktoel Vollsynth. ապահովում է.
- Շարժիչի բոլոր կրիտիկական բաղադրիչների և մասերի ակնթարթային քսում "սառը մեկնարկի" փուլում»
- Այրման պալատի, ինչպես նաև ընդունման և արտանետման ալիքների մաքրություն, նստվածքների ձևավորման նվազում
- Կայծային մոմերի մաքրությունը ՝ ապահովելով շարժիչի օպտիմալ աշխատանքը
- Բարձր դիմադրություն մաշվածության և կոռոզիայից
- Արտանետումների ցածր մակարդակ, այրման լավ մակարդակ
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 2T |
2T
|
||
| Առաջարկություններ | 2-Takt SCOOTER, hochdrehende Motoren (über 6000 U/min. ), Piaggio SI |
2-Takt SCOOTER, hochdrehende Motoren (über 6000 U/min. ), Piaggio SI
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Տեսակ | լիովին սինթետիկ |
լիովին սինթետիկ
|
||
| API | TC |
TC
|
||
| JASO | FD |
FD
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի պահանջներին | Piaggio SI |
Piaggio SI
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի բնութագրերին | ISO L-EGD |
ISO L-EGD
|
||
| Համապատասխանում է | 2t Scooters |
2t Scooters
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 865 | EN ISO 12185 |
865
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | շագանակագույն | տեսողական |
շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 10.8 | DIN 51659-2 |
10.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 70.6 | DIN 51659-2 |
70.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 142 | DIN ISO 2909 |
142
DIN ISO 2909
|
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 128 | DIN EN ISO 2592 |
128
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Թույլատվություններ | ISO L-EGD, Piaggio SI |
ISO L-EGD, Piaggio SI
|
Հավելանյութ
Շարժիչի լվացում RAVENOL Professional Engine Cleaner – միջոց բենզինային և դիզելային շարժիչների յուղային համակարգի լվացման համար՝ մթնոլորտային և տուրբինային, կատալիտիկ չեզոքացուցիչով և առանց դրա, որոնք օգտագործում են ցանկացած տեսակի վառելիք։
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Շարժիչի լվացում RAVENOL Professional Engine Cleaner – միջոց բենզինային և դիզելային շարժիչների յուղային համակարգի լվացման համար՝ մթնոլորտային և տուրբինային, կատալիտիկ չեզոքացուցիչով և առանց դրա, որոնք օգտագործում են ցանկացած տեսակի վառելիք։
Արդյունավետ մաքրում է շարժիչում առաջացած աղտոտվածությունները և նստվածքները, թույլ է տալիս մանրացնել դրանք մինչև միկրոմասնիկների վիճակի, վերածել կախույթի և հեռացնել հին յուղի հետ միասին։
Ապահովում է մակերևույթների գերազանց քսում մաքրման ընթացքում։
RAVENOL Professional Engine Cleaner-ը ավելացվում է յուղի յուրաքանչյուր փոխարինումից առաջ տաքացված շարժիչի յուղի մեջ։
Կիրառում։
- Ներքին այրման շարժիչից նստվածքների, լաքերի և այլ այրման արգասիքների հեռացման համար
- Շարժիչի կամ յուղի աղտոտվածության դեպքում
RAVENOL Professional Engine Cleaner-ը հարմար է ցանկացած շարժիչային յուղերի՝ միներալային և սինթետիկ։
Շարժիչի լվացման RAVENOL Professional Engine Cleaner-ի կիրառումը ապահովում է՝
- Թարմ յուղի ռեսուրսի ավելացում և մաքրության պահպանում
- Աղտոտված շարժիչների մաքրում
- Կոմպրեսիայի ավելացում բոլոր բալոններում
Օգտագործում։
Յուղի փոխարինումից առաջ ավելացնել միջոցը տաքացված շարժիչային յուղի մեջ։ Թողնել շարժիչը աշխատի պարապ ընթացքում 10-15 րոպե։ Փոխարինել շարժիչային յուղը և ֆիլտրը։ Մեկ շշի պարունակությունը բավարար է 5 լիտր յուղի ծավալի համար։ Կիրառվում է մոտոցիկլների համար, բացառությամբ յուղային լոգանքում աշխատող կցորդիչով մոտոցիկլների։
Professional Engine Cleaner-ի կիրառումը ապահովում է՝
- Թարմ յուղի ռեսուրսի ավելացում և մաքրության պահպանում
- Աղտոտված շարժիչների մաքրում
- Կոմպրեսիայի ավելացում բոլոր բալոններում
RAVENOL-ին անցնելիս լվացման կանոններ
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Գույն | բաց շագանակագույն | տեսողական |
բաց շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Պայթյունի ջերմաստիճան (PM) | °C | 62 | DIN ISO 3679 |
62
°C
DIN ISO 3679
|
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | 805 | EN ISO 12185 |
805
EN ISO 12185
|
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 7 | DIN EN ISO 3104 |
7
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Վերջնական իջեցում
Մոտոցիկլետների համար
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 10W-40 - սինթետիկ ժամանակակից շարժիչային յուղ, որը հատուկ մշակվել է մոտոցիկլետների 4-տակտ շարժիչների համար: Ապահովում է վառելիքի խնայողություն:
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
Ծավալը:
20 լ
վաճառողի կոդը:
1172112-020
Ծավալը:
60 լ
վաճառողի կոդը:
1172112-060
Ծավալը:
208 լ
վաճառողի կոդը:
1172112-208
Ծավալը:
208 լ, տպագիր տակառ
վաճառողի կոդը:
1172112-D28
Ծավալը:
1 000 լ
վաճառողի կոդը:
1172112-700
Ծավալը:
10 լ
վաճառողի կոդը:
1172112-010
Կոդ:
4014835888579
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 10W-40 - սինթետիկ ժամանակակից շարժիչային յուղ, որը հատուկ մշակվել է մոտոցիկլետների 4-տակտ շարժիչների համար: Ապահովում է վառելիքի խնայողություն:
Հուսալիորեն պաշտպանում է մոտոցիկլետի շարժիչը ծայրահեղ ծանր շահագործման պայմաններում, ներառյալ շարժիչի երկարատև աշխատանքը բարձր պտույտների վրա: Հատուկ մշակվել է սպորտային մոտոցիկլետների չորստակտ շարժիչների համար՝ ինչպես չոր կցորդիչով, այնպես էլ յուղային լոգանքում գտնվող կցորդիչով:
Հանդիսանում է նոր բարձր տեխնոլոգիական մշակում, որը ստեղծվել է հատուկ մոտոսպորտի համար:
Կիրառում:
Կիրառվում է մոտոցիկլետների բոլոր տեսակի 4-տակտ շարժիչների համար, որտեղ նախատեսված է JASO MA2 T903:2016 դասի յուղերի և SAE 10W-40 մածուցիկության կիրառում:
Motobike 4-T Ester SAE 10W-40-ի կիրառումը ապահովում է.
- Շարժիչի բոլոր կրիտիկական հանգույցների և մասերի ակնթարթային յուղում
- Ցածր փրփրագոյացում՝ յուղի ցածր ծախսի շնորհիվ
- Պաշտպանություն նստվածքի, ածխածնային նստվածքի և կոռոզիայի առաջացումից, նույնիսկ անբարենպաստ պայմաններում
- Հիդրավլիկ հրիչի անթերի աշխատանքը տարբեր ջերմաստիճաններում
- Ածխածնային նստվածքի բացակայություն այրման խցերում՝ մխոցային օղակների և փականների գոտում
- Անփոփոխ մածուցիկություն յուղի փոխարինման ողջ ինտերվալի ընթացքում՝ մածուցիկության բարձր ինդեքսով
- Չեզոք վարքագիծ հերմետիկ նյութերի նկատմամբ
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| Շարժիչի տակտայնություն | 4T |
4T
|
||
| Առաջարկություններ | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| SAE | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Տեսակ | սինթետիկ |
սինթետիկ
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| JASO | MA2 |
MA2
|
||
| JASO T904 DFI | 1.98 | JASO T904 |
1.98
JASO T904
|
|
| JASO T904 SFI | 1.69 | JASO T904 |
1.69
JASO T904
|
|
| JASO T904 STI | 1.94 | JASO T904 |
1.94
JASO T904
|
|
| Համապատասխանում է | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 850 | EN ISO 12185 |
850
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | շագանակագույն | տեսողական |
շագանակագույն
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 14.16 | DIN 51659-2 |
14.16
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 94.73 | DIN 51659-2 |
94.73
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 154 | DIN ISO 2909 |
154
DIN ISO 2909
|
|
| HTHS մածուցիկություն 150 °C-ում | mPa*s | 4.22 | ASTM D5481 |
4.22
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մածուցիկություն (CCS) | -25°C-ում | 5900 | ASTM D5293 |
5900
-25°C-ում
ASTM D5293
|
| Ցածր ջերմաստիճանի մղման տեսականություն (MRV) -30°C-ի դեպքում | mPa*s | 21.300 | ASTM D4684 |
21.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| Անկայունություն NOACK | % | 3.6 | ASTM D5800 |
3.6
%
ASTM D5800
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 254 | DIN EN ISO 2592 |
254
°C
DIN EN ISO 2592
|
| TBN | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Սուլֆատային հումքի պարունակություն | %wt. | 0.85 | DIN 51575 |
0.85
%wt.
DIN 51575
|
Ծայրային եղանիկ
Ավտոմատ փոխանցման համար
RAVENOL ATF Dexron D II – հանքային փոխանցման յուղ ավտոմատ փոխանցման տուփերի համար ' հավելանյութերի հատուկ համալիրի հավելումով:
Հաստատված է արտադրողը:
Voith H55.6335.xx
Պահանջներին համապատասխանելը:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
- Առկա փաթեթավորում
- Ապրանքի պարամետրեր
RAVENOL ATF Dexron D II – հանքային փոխանցման յուղ ավտոմատ փոխանցման տուփերի համար ' հավելանյութերի հատուկ համալիրի հավելումով:
Նախագծված է ավտոմատ փոխանցումատուփերի, Էլեկտրական ուժեղացուցիչների, տնակային շրջադարձային սարքերի և այլ հիդրավլիկ սարքերի համար, կարող է կիրառվել որպես ունիվերսալ ATF հեղուկ:
RAVENOL ATF Dexron D II-ը խորհուրդ է տրվում ավտոմատ փոխանցման համար, որտեղ առաջարկվում է ATF Type DEXRON®-IID որակի մակարդակի հեղուկի օգտագործումը:
Դիմում RAVENOL ATF Dexron D II ապահովում է.
- Հուսալի պաշտպանություն մաշվածությունից, նստվածքից, կոռոզիայից և կպչունությունից
- Մածուցիկության-ջերմաստիճանի ցուցիչների լավ ճեղքման դիմադրություն
- Արդյունավետ է և՛ շատ ցածր, և՛ շատ բարձր ջերմաստիճանների դեպքում
- Բարձր ջերմային կայունություն
- Չի փրփրում նույնիսկ բարձր բեռների դեպքում
- Չեզոք վարքագիծ կնքման նյութերի նկատմամբ
- Լուծելիություն և համատեղելիություն ATF բոլոր ապրանքանիշերի հետ
| Կարգավորում | Չափման միավոր | Արժեք | Փորձարկում | |
|---|---|---|---|---|
| ATF բնութագրեր | Dexron D II |
Dexron D II
|
||
| Առաջարկություններ | Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Տեսակ | հանքանյութ |
հանքանյութ
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի պահանջներին | Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Համապատասխանում է արտադրողի բնութագրերին | Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D |
Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D
|
||
| Համապատասխանում է | CVT |
CVT
|
||
| Հատուկ հզորություն 20°C-ի դեպքում | g/cm³ | 848 | EN ISO 12185 |
848
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Գույն | կարմիր | տեսողական |
կարմիր
տեսողական
|
|
| Մածուցիկություն 100 °C-ում | mm²/s | 7.3 | DIN 51659-2 |
7.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկություն 40 °C-ում | mm²/s | 34.3 | DIN 51659-2 |
34.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Մածուցիկության ինդեքս VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Բյուրեղացման ջերմաստիճան | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Կառուցման ջերմաստիճան | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Թույլատվություններ | Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|